در حال بارگزاری...
نمایش مقالاتarticles- Show

ایمن‌سازی مواد غذایی با بسته‌بندی با کیفیت

نشریه‌ی چاپ و نشر

موسس پویش ملی صادرات گفت: بازارهای جهانی به دنبال محصولات با کیفیت و قیمت مناسب هستند و کالای ناایمن با هر رنگ و طعم و بسته‌بندی به هیچ عنوان نمی‌تواند در بازارهای امروز فروش داشته باشد.

محمد امین حاج کاظمیان، موسس پویش ملی صادرات در كارگاه آموزشی ضرورت پیاده‌سازی سیستم مدیریت کیفیت و ایمنی موادغذایی با بیان این ‌که به دنبال تحولی بنیادین در صنایع غذایی کشور هستیم، تاکید کرد: قدرت مذاكره با جهان امروز، ورود، تامین و حضوری موثر و ماندگار در شبكه‌های توزیع و عرضه غذایی دنیا، ادبیاتی متفاوت می‌طلبد، كه استانداردهای BRC و IFS شاه‌بیت آن است.

وی با اشاره به اینکه پویش ملی صادرات، بلوغ همه صنایع غذایی ایران را هدف گرفته است، عنوان کرد: استقرار استانداردهای BRC و IFS برای سلامت ملت‌ها و آیندگانمان یک نیاز است.

حاج‌کاظمیان تصریح کرد: واقعیت این است که عمر صنایع غذایی نا ایمن، دیگر به سر آمده است و باید به مردم ایران تعریف صحیح امنیت غذایی را اطلاع رسانی کرد؛ زیرا گواهی‌هایی چون HACCP  و ISOها، کیفیت و ایمنی محصول را به ارمغان نمی‌آورند. برای تحقق این امر لازم است تا سهم ایران را در تولید موادغذایی ایمن در مقایسه با دیگر کشورها افزایش یابد.

وی افزود: دنیای امروز، دنیایی هوشمند است و دولت‌های هوشمند، برای حفظ خود، منافع و سلامت ملت‌هایشان را به خوبی هدف گرفته‌اند، چرا که هزینه درمان و تامین اجتماعی برای دولتها بسیار سنگین و طاقت فرساست.

حاج کاظمیان با بیان اینکه بازارهای جهانی به دنبال محصولات با کیفیت و قیمت مناسب هستند، ادامه داد: کالای ناایمن با هر رنگ و طعم و بسته بندی به هیچ عنوان نمی‌تواند در بازارهای امروز فروش داشته باشد، زیرا تولیدکننده‌ای ایمن خطاب می‌شود که استقرار استانداردهایی چون BRC و IFS را در دستور کار سازمان خود قرار داده است، که سالانه نیز این استانداردها ارتقا می‌یابند و حتی با قدرت پول، هرگز نمی‌توان آنها را خرید.

موسس پویش ملی صادرات با تاکید بر اینکه این استانداردها، صرفا بهانه ای برای تبلیغ محصول نیست، تصریح کرد: این استانداردها ابزاری برای حضور و نقش آفرینی در سبد کالای ایمن هستند و رسالتی شفاف دارند. این در حالی است که به دلیل قابلیت ردیابی در زنجیره تامین از ابتدا به انتها و از انتها به ابتدا، مانع هرگونه عدم انطباق و در ادامه مخاطره برای مصرف کننده نهایی می‌شود و به همین دلیل است که این استانداردها برای تمامی حلقه های زنجیره تامین، تعریف شده‌اند.

۱۷ مرداد، ۱۳۹۷

برای دریافت خدمات مشاوره ی چاپ از اینجا وارد شوید